Využití včelího jedu na bolesti kloubů, svalů

Využití včelího jedu na bolesti kloubů, svalů

Popis

Včelí jed (apitoxin)  je  nažloutlá hustá tekutina, kyselé reakce se silným zápachem. Včelí jed je nebezpečný nejen pro člověka trpícího alergií na včelí jed, ale i pro zvířata a hmyz. Ve velkých dávkách vyvolává pohybové ochrnutí. Pro člověka alergického na včelí jed může i malá dávka jedu (jedno žihadlo) způsobit silnou alergickou reakci (anafylaktický šok), která může bez lékařské pomoci během několika minut končit i smrtí.

Alergické reakce:

  • mírné zarudnutí místa vpichu, případně otok končetiny – není ještě bráno jako alergickou reakci.
  • pokles tlaku, točí se hlava, lehká nevolnost , žízeň – postižený si musí sednout, odpočinout a měl by vypít např černou kávu nebo silný černý čaj.
  • pocit výrazné nevolnosti, bušení srdce, pocení a točí se hlava - podat léky ( antihistaminika ), tekutinu a případně kontaktovat lékařskou pomoc.
  • mdloba, lehká ztráta vědomí, nekontrolovatelné vyměšování … - toto je již forma anafylaktického šoku – kontaktovat lékařskou pomoc, nápoj, antihistaminikum, adrenalinovou injekci – Pendepon.

V apiterapii se aplikuje včelí jed několika způsoby:

  • Štípnutí jednou či více živými včelami drženými pinzetou přímo na bolestivé místo. Toto se provádí opakovaně několik dní podle druhu obtíže. Ideální je dodržovat aby místa vpichu žihadla souhlasila s místy vpichu akupunktury. Toto se pak nazývá apiakupunktura. Jed jde do krevního oběhu, může vzniknout alergická reakce.
  • Pomocí masti s obsahem včelího jedu ( zevní aplikace ). Zvýšení účinku jedu se dosáhne za pomocí ultrazvuku. Alternativa této varianty je použití olejové emulze podmoru. Zde nehrozí možnost vzniku alergické reakce, bezpečné pro alergiky. 
  • Podáním včelího podmoru ( vnitřní aplikace ) ve formě tinktury, odvaru … Včelí jed efektivně tlumí bolest, hojí, likviduje některé druhy virů a působí antibakteriálně. Je vysoce účinným prostředkem při různých typech revmatismu a při vertebrogenním syndromu. Účinně zvládá obnovovat tkáně, proto je hojně využíván při léčbě kloubů a artritidy. Lidem s roztroušenou sklerózou pomáhá s obnovou nervových myelinových pouzder.V těle působí dlouhodobě ( až 1,5 měsíce )

V kosmetice je využíván jako přísada mastí bojujících s jizvami, metličkami a žílami. Pokud užíváte medicínské přípravky (masti s obsahem včelího jedu), dodržujte návod.

Dotazy, poptávka, informace

Zde se můžete objednat na apiterapii.

Trpnouze 26, 37401 Hranice

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Akce! Ubytovaní zákazníci v našich apartmánech získají slevu 10% na apiterapii.